Lenara — офіційний сайт

Біографія

Ленара – українська, кримськотатарська співачка, актриса, ведуча. Заслужена артистка України,

Заслужена артистка АР Крим.
На сцені із 5 років. Творчий шлях артистки розпочався у Криму, з перемоги на конкурсі «Кримські зірочки» та «Міні-міс Сімферополя-93». Випускниця Сімферопольської школи мистецтв (музичне та хореографічне відділення), Київського Коледжу естрадного та циркового мистецтв (естрадний вокал), Київської держ. Академії керівних кадрів культури та мистецтв (артист-вокаліст, магістр муз-пед.дисциплін).

Лауреат та володарка «Гран-Прі» численних міжнародних конкурсів та фестивалів, серед яких «Ранкова зірка»-м. Москва, «Star sprint»-м.Рим, «Фестиваль етнічної культури»-о.Сицилія, конкурсу ім. К.Шульженко-м.Харків, «Шлягер року-2015»-р. Київ. Фіналіс
тка українського національного відбору «Євробачення-2009».

За довгі роки творчої діяльності Ленара гастролювала більш ніж у 25 країнах світу, серед яких США, країни Європи, Катар, Індонезія та багато інших. Також Ленару знають і як виконавицю танців народів світу, актрису мюзиклів («Екватор»-м. Київ, «Asia night show»-м.Кельн, «Make a wish»-Катар) театру (спектакль «Чайка на ім’я Джонатан») та кіно («Татарський триптих», «Я пісні віддам все сповна», «Зірка народжується опівночі», «Танець»).

У липні 2015 року в Києві, в театрі Леся Курбаса відбулася прем’єра вистави «Дім-Ev-Home», в якій Ленара відіграє головну роль-дочка кримського хана степів.

У 2007 році відбулася презентація першого альбому співачки «Прекрасний Крим», який складається з 10 пісень кримсотатарською, українською та російською мовами. Цього ж року Ленара представила своїм шанувальникам свою першу сольну програму і на першому аншлаговому концерті в рідному Сімферополі співачці було присвоєно звання «Заслуженої артистки АР Крим».

У липні 2013 року артистка випускає другий альбом, під назвою «Небесний герой», що включає 12 композицій також на трьох мовах, близьких співачці. Презентація альбому відбулася у Києві та в Криму.

30 березня 2015 року в м. Києві, у Палаці «Україна» відбувся великий сольний концерт співачки.

25 жовтня 2016 року у м. Києві у концерт-холі «Carribean Club» відбулася ювілейна концерт-вистава «За нотами долі».

Указом Президента України указ Ленарі Османової присвоєно звання “Заслужений артист України”!